ДомойАгентства недвижимостиКоммерческая недвижимостьКвартири будуть дорожчати: експерти дали прогноз на 2020 рік

Квартири будуть дорожчати: експерти дали прогноз на 2020 рік

Нещодавно сайт «Сьогодні» розповідав про те, що відбувалося на ринку нерухомості в Україні в 2019 році, як змінювалися державні будівельні норми і чому передмістя столиці продовжує набирати популярність. Але якщо в минулому році на ринку нерухомості спостерігалося затишшя, то зараз експерти прогнозують активізацію.

Втім, думки експертів про те, що буде з цінами на нерухомість в 2020 році, різняться. Так, Андрій Мірошник, директор технічного департаменту Activitis в коментарі сайту «Сьогодні» розповів, що ціни однозначно будуть рости, швидше за все, на 7-10% протягом 2020 року.

За словами експерта аналітичного центру DOM.RIA Анатолія Топала, після новорічних свят спрацює відкладений попит, активність у всіх сегментах виросте, що підтягне ціни вгору на 2-2,5% на місяць. Стадія активного зростання збережеться до початку літа. Далі – сезонні коливання. В цілому очікується вихід ринку зі стадії стагнації в стадію постійного зростання.

«Якихось серйозних цінових коливань на ринку нерухомості, на мій погляд, не варто очікувати в 2020 році. На сьогодні існує великий вибір нерухомості, яка шукає свого покупця. Причому це спостерігається в різних цінових сегментах. Крім того, самі забудовники відкрито заявляють, що у них є достатньо вакантних пропозицій в об'єктах, які близькі до завершення», – зазначає в свою чергу Михайло Гончарук, керуючий партнер Honcharuk and Partners law firm.

Читайте також: Нацбанк обіцяє дешеві кредити на житло вже в 2020 році

Анжеліка Саакян, директор по маркетингу багатофункціонального ЖК «Polaris Home & Plaza» говорить, що зараз на ринку активно розвиваються нові формати, такі як «місто в місті», live-work-play (синергія життя, роботи, відпочинку), багатофункціональні житлові комплекси, еко-комплекси. Тому ціновий прогноз слід давати в залежності від популярності того чи іншого формату споруджуваних ЖК.

«За нашими даними у 2020 році найбільше зростання цін можливе саме на нові формати – до 12-15% (плавне зростання на 1-1,5% на місяць). Вартість житла об'єктів» стандартних «комфорт і бізнес-класу може збільшитися до 8 -10%. А ціна на об'єкти економ-класу буде залежати переважно від подорожчання собівартості будівництва і навряд чи перевищить 5%», – відзначає Саакян.

Детальніше читайте на сайті «Сьогодні» – Купити квартиру або почекати: що буде з цінами на житло в Україні в 2020-му

Раніше новини «Сьогодні» також розповідали, що ліцензії на будівництво в Україні почали видавати по-новому – в грудні-2019 в тестовому режимі запрацював електронний кабінет забудовника. Детальніше дивіться в нашому сюжеті:

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи