Домой Без рубрики Квартири стабільно дорожчають: як змінюється ситуація на ринку оренди житла

Квартири стабільно дорожчають: як змінюється ситуація на ринку оренди житла

ЗаминулийріквКиєвіорендаквартирподорожчалаприблизнона20%.Ріелторивідзначають:нариноквплинулиекономічне зростання,девальваціягривніізростаннякомунальнихплатежів.Цього рокуцінитакожбудутьрости,протепричиндлярізкихстрибківнемає.Сайт«Сегодня»з’ясував,якічомузмінилисяцінинаорендуквартир.

Як комуналка вплинула на оренду житла

На початку року між орендарями та орендодавцями була спроба домовитися, хто буде платити за комуналку, розповідає представник Асоціації ріелторів України Артур Пилипчук. При цьому за словами київського ріелтора Максима Бабуряка: орендодавці часто погоджуються покривати частину витрат на комуналку. «Раніше такого дійсно не було – в сегменті дешевого житла орендарі самі платили за комунальні послуги. Зараз, коли комуналка може коштувати стільки ж, скільки і орендна плата, багато хто намагається домовитися з орендодавцями і іноді такі спроби закінчуються успіхом», – розповідає експерт.

«Раніше такого дійсно не було – в сегменті дешевого житла орендарі самі платили за комунальні послуги. Зараз, коли комуналка може коштувати стільки ж, скільки і орендна плата, багато хто намагається домовитися з орендодавцями і іноді такі спроби закінчуються успіхом», – розповідає експерт.

Великісумивплатіжкахпідштовхуютьукраїнцівдо пошукуневеликихквартирвенергоефективнихбудинках.ЯккаженардепОленаБабак,вЄвропіпередтим,яквзятиворендуквартиру,перевіряютьрезультатиенергоаудиту,якийпокаже,скількидоведетьсяплатитизаопаленнята іншікомунальніпослуги.Вукраїнськихжереаліяхріелторирадятьознайомитисязплатіжкамизаминулиймісяцьпередтим,якукладатидоговіроренди.

За даними аналітиків OLX, майжекожнадругаорендованаквартираоднокімнатна.Прицьомутільки13,8%українцівзнімаютьтрикімнатніквартири.

Щеодинрезультатзростаннятарифівукраїнці,якіранішене поспішализдаватипорожнюквартиру,зараззмушенішукатиорендарів.Якщоу великихмістахнаорендіможназаробляти,вмаленькихвласникиготовіпуститимешканцівбезкоштовно,якщовонивчасноплатитимутьза комунальними рахунками.

«Якщоранішевласникикількохквартирмоглиз якої-небудьпричинитримативільнуквартиру,заразцестаєсправжньою розкішшю«,розповідаєМаксимБабуряк.

Як змінюються ціни

Зарікцінинаорендуквартирвстолицізрослиприблизнона20%.«Якщобрати2016йрік,відбулося зростанняприблизнона20%.Алеточноїстатистикинемає.Це нефондовийринок,не всівносятьданідо реєстрів.Потрібнорозуміти,щонариноквпливаєбагатофакторів.Припустимо,активнішесталаекономіка.Вжебудезовсіміншийпопит,абонавпаки«,розповідаєАртурПилипчук.

ЗатисячугривеньможнаорендуватиквартирувДонецькійабоЛуганськійобластях.Від1500 до 2000тисяч —вСумахіТернополі.НайдорожчаорендавКиєві(майже 6000гривень),Одесі(5257гривень)іу Львові(більше4000 гривень).Якщовсічніминулогорокуоднокімнатнуквартирувстолиціможнабулознятивсередньомуза5 453гривень,товгруднівартістьорендизбільшиласяна9%до5 985гривень.Приблизнотаксамона8%подорожчали«двушки«з 7908до8гривень.

Найбільш стабільна ситуація в Харкові. Тут ціни, за даними OLX, виросли незначно – в середньому, на 2-3%. За оренду «однушки» в січні просили близько 4310 гривень, в грудні – близько 4362 гривень (на 1,2% більше).

«Подорожчання житла – природний наслідок цілого ряду факторів. За даними Держстату, якщо в січні 2016 року індекс споживчих цін в порівнянні з 2015 роком становив 108,9%, то в грудні він виріс до 121,2%. Це вплинуло і на зростання середньої заробітної плати. в цілому, по Україні за 2016 рік вона збільшилася майже в 1,5 рази – з 4362 до 6475 грн. Збільшення вартості базових товарів призводить до того, що люди підвищують і вартість послуг (в тому числі оренди), щоб залишатися в плюсі», – відзначають аналітики.

Артур Пилипчук упевнений, причин для різкого зростання вартості нерухомості в цьому році немає. «На даний момент, в 2017-му, я не бачу причин для зростання вартості оренди. Якщо не буде зовнішніх факторів. Звичайно, є впливи політичної ситуації, військових дій. Але це ті глобальні чинники, які можуть на все вплинути. Але я все -таки думаю, що найближчі півроку буде все стабільно», – упевнений Артур Пилипчук.

У той же час ріелтор Максим Бабуряк зазначає: в середньому за рік квартири можуть подорожчати на 15-20%. Це, за словами експерта, залежить від економічної ситуації в країні. «На ринок багато факторів впливає. Ростуть зарплати, стає більше робочих місць, люди активніше шукають квартири – в результаті ціни на нерухомість ростуть», – говорить експерт.

Як правильно зняти квартиру

Більше80%оголошеньпро орендуквартир,відзначаютьексперти,розміщуютьпосередники.Укожномумістідієсвоя«такса«наброкерськіпослуги.Наприклад,вКиєвідопомогаріелтораобійдетьсяв50%відмісячноїорендиквартири,у Львовіброкериберуть100%.«УКиєвіприйнятовідразуплатитизапершііостанніймісяцьпроживаннявквартирі.Томуінашіпослугикоштують50%відпершогомісяця.Наринкахнерухомостівіншихмістах,якщоплатитипотрібнотількизапершиймісяцьпроживання,вартістьпослуг ріелтораможебутиі100%«,розповідаєМаксимБабуряк.

Ріелтор зобов’язаний разом з власником показати квартиру, а після оформити договір оренди.Крімцього,вобов’язкиброкеравходитьперевіркадокументів,що підтверджуютьправовласностінанерухомість.Щобне попастисянавудкунедобросовіснихріелторівМаксимБабурякрадить:

— Не платити ріелтору до моменту укладення договору оренди. Якщоагентствовимагаєзаплатитипевнусумукоштівщедомоментуукладення договоруоренди,впевненийріелтор,швидше за всетакі«брокери«надаютьінформаційніпослуги.

— Перевіряти документи на право власності. Власникквартириповиненпоказатидокументи,що підтверджуютьправовласностінажитлотасвійпаспорт.Крімтого,якрадитьексперт,вдокументахнаправовласностінеобхідноперевірити,хтощеєвласникомжитла.

— Обов’язково укластидоговіроренди. Удоговорі,якпояснюєріелторЮрійСтажнюк,повиннібутивказаніправильніпаспортніданівласникаквартири,адреса самоїквартириіданіквартиранта.


— Шукати перевіреного ріелтора.Брокери,розповідаєМаксимБабуряк,дорожатьсвоїмім’ямінайчастішепрацюютьз певноюбазоюклієнтів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи

Как правильно выбрать бетонную смесь?

Приобретая бетонную смесь, каждый клиент желает получить товар высокого качества, так как от него зависит результат стройки. Чаще всего, продукцию поставляют сразу со склада...

Днепровский район в Киеве: преимущества жизни

Решились на покупку квартиры в Киеве и выбираете район? Мы докажем Вам, что жизнь в Днепровском районе - одно удовольствие! 1.Удобная инфраструктура Хочешь жить в лучших...

Особенности прямых шлифмашин Бош

Вам нужно провести финишную шлифовку и зачистку изделий, обработать срезы, отполировать поверхность, ободрать старую краску, а также выполнить порядок других работ? В таких случаях...

Выбор идеальной квартиры у моря

Кто не мечтает иметь собственную жилплощадь рядом с морем для постоянного или периодического проживания на время отдыха? Многие покупают недвижимость недалеко от общественных пляжей,...

С рук в руки — недвижимость от застройщика в Турции

Турция является привлекательной для инвестиций страной, где не перестает развиваться рынок недвижимости. Россия находится в тройке самых инвестируемых в турецкую недвижимость стран. Недвижимость от...

Стильные готовые кухни в Киеве

Приобретение кухонных гарнитуров - очень важная и ответственная задача. Оформляя зону кухни, так хочется достичь гармонии и уюта, так как каждая хозяйка знает, что...

Стильные люстры в интерьере

В интерьере каждой комнаты люстра играет далеко не последнюю роль. Подобия современных люстр появились между IV и V веком нашей эры в Древнем Китае....

Охранная сигнализация и ее особенности

Современное охранное оборудование – что это? Как показывает практика, в данном оборудовании нуждается все больше и больше людей, с целью защитить свое имущество от...

Особенности устройства цементно-песчаной стяжки

Такая стяжка незаменима при многих видах строительства и является надежным и долговечным основанием для финишного покрытия пола. Использование стяжки без защиты верхнего слоя даже...

Окна, двери, потолки – рациональный подход к ремонту

Ремонт длится вечно и превращается в стиль жизни. Это утверждение уже давно устарело. Оно стало неактуальным с появлением современных технологий и новых расходных материалов....