Домой Без рубрики Квартири стабільно дорожчають: як змінюється ситуація на ринку оренди житла

Квартири стабільно дорожчають: як змінюється ситуація на ринку оренди житла

ЗаминулийріквКиєвіорендаквартирподорожчалаприблизнона20%.Ріелторивідзначають:нариноквплинулиекономічне зростання,девальваціягривніізростаннякомунальнихплатежів.Цього рокуцінитакожбудутьрости,протепричиндлярізкихстрибківнемає.Сайт«Сегодня»з’ясував,якічомузмінилисяцінинаорендуквартир.

Як комуналка вплинула на оренду житла

На початку року між орендарями та орендодавцями була спроба домовитися, хто буде платити за комуналку, розповідає представник Асоціації ріелторів України Артур Пилипчук. При цьому за словами київського ріелтора Максима Бабуряка: орендодавці часто погоджуються покривати частину витрат на комуналку. «Раніше такого дійсно не було – в сегменті дешевого житла орендарі самі платили за комунальні послуги. Зараз, коли комуналка може коштувати стільки ж, скільки і орендна плата, багато хто намагається домовитися з орендодавцями і іноді такі спроби закінчуються успіхом», – розповідає експерт.

«Раніше такого дійсно не було – в сегменті дешевого житла орендарі самі платили за комунальні послуги. Зараз, коли комуналка може коштувати стільки ж, скільки і орендна плата, багато хто намагається домовитися з орендодавцями і іноді такі спроби закінчуються успіхом», – розповідає експерт.

Великісумивплатіжкахпідштовхуютьукраїнцівдо пошукуневеликихквартирвенергоефективнихбудинках.ЯккаженардепОленаБабак,вЄвропіпередтим,яквзятиворендуквартиру,перевіряютьрезультатиенергоаудиту,якийпокаже,скількидоведетьсяплатитизаопаленнята іншікомунальніпослуги.Вукраїнськихжереаліяхріелторирадятьознайомитисязплатіжкамизаминулиймісяцьпередтим,якукладатидоговіроренди.

За даними аналітиків OLX, майжекожнадругаорендованаквартираоднокімнатна.Прицьомутільки13,8%українцівзнімаютьтрикімнатніквартири.

Щеодинрезультатзростаннятарифівукраїнці,якіранішене поспішализдаватипорожнюквартиру,зараззмушенішукатиорендарів.Якщоу великихмістахнаорендіможназаробляти,вмаленькихвласникиготовіпуститимешканцівбезкоштовно,якщовонивчасноплатитимутьза комунальними рахунками.

«Якщоранішевласникикількохквартирмоглиз якої-небудьпричинитримативільнуквартиру,заразцестаєсправжньою розкішшю«,розповідаєМаксимБабуряк.

Як змінюються ціни

Зарікцінинаорендуквартирвстолицізрослиприблизнона20%.«Якщобрати2016йрік,відбулося зростанняприблизнона20%.Алеточноїстатистикинемає.Це нефондовийринок,не всівносятьданідо реєстрів.Потрібнорозуміти,щонариноквпливаєбагатофакторів.Припустимо,активнішесталаекономіка.Вжебудезовсіміншийпопит,абонавпаки«,розповідаєАртурПилипчук.

ЗатисячугривеньможнаорендуватиквартирувДонецькійабоЛуганськійобластях.Від1500 до 2000тисяч —вСумахіТернополі.НайдорожчаорендавКиєві(майже 6000гривень),Одесі(5257гривень)іу Львові(більше4000 гривень).Якщовсічніминулогорокуоднокімнатнуквартирувстолиціможнабулознятивсередньомуза5 453гривень,товгруднівартістьорендизбільшиласяна9%до5 985гривень.Приблизнотаксамона8%подорожчали«двушки«з 7908до8гривень.

Найбільш стабільна ситуація в Харкові. Тут ціни, за даними OLX, виросли незначно – в середньому, на 2-3%. За оренду «однушки» в січні просили близько 4310 гривень, в грудні – близько 4362 гривень (на 1,2% більше).

«Подорожчання житла – природний наслідок цілого ряду факторів. За даними Держстату, якщо в січні 2016 року індекс споживчих цін в порівнянні з 2015 роком становив 108,9%, то в грудні він виріс до 121,2%. Це вплинуло і на зростання середньої заробітної плати. в цілому, по Україні за 2016 рік вона збільшилася майже в 1,5 рази – з 4362 до 6475 грн. Збільшення вартості базових товарів призводить до того, що люди підвищують і вартість послуг (в тому числі оренди), щоб залишатися в плюсі», – відзначають аналітики.

Артур Пилипчук упевнений, причин для різкого зростання вартості нерухомості в цьому році немає. «На даний момент, в 2017-му, я не бачу причин для зростання вартості оренди. Якщо не буде зовнішніх факторів. Звичайно, є впливи політичної ситуації, військових дій. Але це ті глобальні чинники, які можуть на все вплинути. Але я все -таки думаю, що найближчі півроку буде все стабільно», – упевнений Артур Пилипчук.

У той же час ріелтор Максим Бабуряк зазначає: в середньому за рік квартири можуть подорожчати на 15-20%. Це, за словами експерта, залежить від економічної ситуації в країні. «На ринок багато факторів впливає. Ростуть зарплати, стає більше робочих місць, люди активніше шукають квартири – в результаті ціни на нерухомість ростуть», – говорить експерт.

Як правильно зняти квартиру

Більше80%оголошеньпро орендуквартир,відзначаютьексперти,розміщуютьпосередники.Укожномумістідієсвоя«такса«наброкерськіпослуги.Наприклад,вКиєвідопомогаріелтораобійдетьсяв50%відмісячноїорендиквартири,у Львовіброкериберуть100%.«УКиєвіприйнятовідразуплатитизапершііостанніймісяцьпроживаннявквартирі.Томуінашіпослугикоштують50%відпершогомісяця.Наринкахнерухомостівіншихмістах,якщоплатитипотрібнотількизапершиймісяцьпроживання,вартістьпослуг ріелтораможебутиі100%«,розповідаєМаксимБабуряк.

Ріелтор зобов’язаний разом з власником показати квартиру, а після оформити договір оренди.Крімцього,вобов’язкиброкеравходитьперевіркадокументів,що підтверджуютьправовласностінанерухомість.Щобне попастисянавудкунедобросовіснихріелторівМаксимБабурякрадить:

— Не платити ріелтору до моменту укладення договору оренди. Якщоагентствовимагаєзаплатитипевнусумукоштівщедомоментуукладення договоруоренди,впевненийріелтор,швидше за всетакі«брокери«надаютьінформаційніпослуги.

— Перевіряти документи на право власності. Власникквартириповиненпоказатидокументи,що підтверджуютьправовласностінажитлотасвійпаспорт.Крімтого,якрадитьексперт,вдокументахнаправовласностінеобхідноперевірити,хтощеєвласникомжитла.

— Обов’язково укластидоговіроренди. Удоговорі,якпояснюєріелторЮрійСтажнюк,повиннібутивказаніправильніпаспортніданівласникаквартири,адреса самоїквартириіданіквартиранта.


— Шукати перевіреного ріелтора.Брокери,розповідаєМаксимБабуряк,дорожатьсвоїмім’ямінайчастішепрацюютьз певноюбазоюклієнтів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи

Окна, двери, потолки – рациональный подход к ремонту

Ремонт длится вечно и превращается в стиль жизни. Это утверждение уже давно устарело. Оно стало неактуальным с появлением современных технологий и новых расходных материалов....

Какие смесители для душа лучше покупать: анализ продукции интернет магазина «КТУ»

Подбирать смесители для душа иногда оказывается сложнее, чем для кухни, умывальника или ванной, ведь приходится принимать во внимание конструктивные особенности и функционал кабинки. Значительно...

Где играть в покер в Украине

С недавних пор покер стал легальной игрой в Украине, после чего обещает стать еще более популярным. Сегодня поговорим о том, где можно сыграть в...

Грамотный СЕО-аудит сайта: почему стоит постоянно заниматься развитием портала

Сочетание SEO-факторов влияет на позицию отдельно взятого сайта в результатах выдачи поисковых систем. Чем она выше, тем больше потенциальных клиентов получает владелец. К сожалению,...

Аланья: лучшее место для покупки недвижимости в Турции

Квартира в прибрежной зоне – это желание многих людей. Но почему-то большинству граждан СНГ такое желание кажется несбыточной мечтой. На самом деле стать собственником...

Можно ли приобрести прописку в Киеве?

Житель Киева без киевской прописки Киев - город с наибольшим количеством населения в Украине. Но, далеко не каждый проживающий в столице имеет в ней собственное...

Ринок нерухомості в умовах карантину: новобудови

Як карантин вплинув на продаж нерухомості у Львові? В березні та квітні статистика купівлі житла в новобудовах була не радісною. Економічна ситуація стала нестабільною...

Как купить квартиру своей мечты и не ошибиться

Выход рынка недвижимости в онлайн-пространство сделал покупку квартиры задачей менее энергозатратной и более эффективной. Сейчас на выбор жилья нет необходимости тратить огромное количество времени...

На запорізькому курорті сталася серія квартирних афер

У курортному місті Бердянськ, Запорізької області, чоловік став жертвою шахрайства при покупці квартири, а копи підозрюють, що сталася ціла серія подібних злочинів. За повідомленням прес-служби...

Кабмин подготовил новые строительные нормы

Кабинет министров водит новые строительные нормы. Каждой девятиэтажке полагается свой двор или парк втрое больше от занятой ею площади. Если в доме 4-5 этажей...