ДомойАгентства недвижимостиОренда житла по бартеру: як розвивається нова тенденція на ринку нерухомості України

Оренда житла по бартеру: як розвивається нова тенденція на ринку нерухомості України

Нова тенденція на ринку оренди житла в Україні: замість плати пропонують бартер. Причому умови і послуги пропонують як орендарі, так і орендодавці. Деякі пропозиції – досить несподівані.

Винайняти квартиру без оплати хочуть дедалі частіше. У мережі ми натрапили на веселе оголошення: чоловік замість грошей пропонує як бартер надати послуги адвоката. А правоохоронці в Дніпрі нещодавно виявили зовсім смішні оголошення: «Здам однокімнатну квартиру красивій дівчині, бажано, блондинці. В обмін на інтим».

У парапсихолога Дмитра Дульського інша ідея. Замість грошей за оренду квадратів пропонує магію:

«Я б зробив обряд, щоб у нього не було б відбою від клієнтів. Все що стосується бізнесу, обряди на фінанси, ритуали на гроші».

Анастасія готова навчати власників житла іноземної мови:

«Це по-моєму досить ходовий варіант – репетиторство. Я знаю англійську, німецьку».

У Владислава взагалі безліч варіантів:

«Якщо є діти і це квартира, то можна запропонувати посидіти з дітьми, забирати їх зі школи, доглядати за ними. Можна у вільний час доглядати за городом або господарством».

Головне, говорять юристи, правильно оформити документи.

«Ви мусите укласти з орендарем договір про надання послуг. Зі свого боку орендар з вами укладає договір про оренду приміщення», – пояснює юрист Максим Слободянін.

Однак знімати квартиру даром не вийде – треба платити державі податки. Тому в документах мають фігурувати хоча б символічні суми.

При цьому, в Європі оренда даром на кожному кроці. Наприклад, в Італії деякі готелі безкоштовно селять туристів в обмін на прибирання або проведення майстер-класу з приготування національних страв.

Нагадаємо, раніше новини «Сьогодні» писали про те, як захиститися від недобросовісних мешканців і правильно скласти договір під час оренди квартири. Договір потрібно укладати тільки в письмовій формі, а юристи радять обов'язково зазначати термін дії договору – в разі не зазначення строку дії договору вважається що, він укладений на п'ять років.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи