ДомойАгентства недвижимостиКоммерческая недвижимостьЯкі питання варто задавати орендодавцю

Які питання варто задавати орендодавцю

Перш ніж орендувати квартиру, варто відразу вирішити всі питання. Інакше, після підписання договору, орендар може виявитися в невигідному положенні.

Сайт «Сегодня» дізнався, які питання слід задавати орендодавцю житла.

Варто поцікавитися у орендодавця, здавалося чи житло раніше і чому з’їхали попередні орендарі – радить Платон Даниленко, партнер юридичної фірми «Експатпро»

Дізнатися, чи є заборгованість по комуналці і як потрібно буде платити за рахунками: за лічильниками або за нормативом. Можна попросити останні квитанції, щоб подивитися, чи є заборгованість. Щоб борги не лягли на гаманець орендаря, в договорі потрібно прописати поточні показання лічильників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

  • В Києві піднялись ціни на оренду житла
Вартозапитати,чи можливозареєструватимісцепроживаннявустановленомузакономпорядку,і нечи зареєстрованіза цією адресоююрособи.


«Обов’язково потрібно узгодити порядок розірвання договору і прописати обов’язок власника повідомити про припинення договору за тривалий термін до моменту, коли орендарі повинні фактично звільнити приміщення», – говорить юрист.

Якщо квартира має кілька власників, потрібно отримати згоду від кожного з них. Адже може виявитися, наприклад, що один з них вирішив передати житло в оренду, а інші взагалі про це нічого не знали, зазначає старший партнер адвокатського бюро «Дроздова і партнери» Михайло Гончаров.

«Якщо є недоліки в роботі побутової техніки, наявність зламаною техніки або приладів, пошкоджень на меблях або іншому оформленні квартири, вимагайте від орендодавця вказати про це в окремому акті прийому-передачі житла. І нехай цей акт буде зафіксований в договорі як його невід’ємний додаток. Знову ж таки, ви не будете відповідати за ті пошкодження майна власника житла, які не завдавали. Тим більше, згідно зі статтею 815 Цивільного кодексу України, саме в обов’язки наймача належить збереження житла в належному стані «, – додає адвокат.

Потім можна складати договір. Тільки після підписання угоди орендар сплачує оренду та послуги посередників. У договорі потрібно вирішити якомога більше питань, щоб не було проблем у майбутньому.

Основні пункти в договорі оренди:

В тренді

Валютні гойдалки: чому в Україні лихоманить курс долара

  • Щоздається,адреса
  • Хтоздає(ПІБ,йогопаспортніданітаідентифікаційнийкод).
  • Документи,що підтверджуютьправовласності.
  • Наякий термінукладається договіроренди.
  • Заякий періодвласникповиненпопередитиорендаряпро звільненняжитла.Вяких випадкахрозриваєтьсядоговіроренди,іщоповинністоронивідшкодуватиодин одному.
  • Розмірорендноїплати.
  • Хторобитьдрібний ремонт.
  • Якасумапередаваласявмоментпідписаннядоговоруоренди.
  • Якатехнікаімеблієвквартирі/будинку.
  • Показання лічильниківнакомунальніпослуги.Якікомунальніоплачуєорендар.

 Щоб заощадити краще шукати квартиру в перші місяці весни, в червні і липні.  

Також експерти розповіли «Сегодня», як зняти житло і як не потрапити на шахраїв.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи